Hírek : Amerika kapitány - A második világháború hőse |
Amerika kapitány - A második világháború hőse
Az új Marvel-képregényadaptációról írt kritikánk.
Valér:
A Marvel rájött, hogy nincs értelme eladni karaktereik jogait (lásd: Pókember, Hulk) és ezért a Vasembert már ők maguk hozták vászonra. A film sikeres lett, jött a folytatás, majd nemrég a Thor című alkotás, most pedig Amerika kapitány kapott önálló filmet. Mi pedig örülhetünk neki, hogy végre a kezébe vette az irányítást a Marvel.
A hazafias szuperhős: Az új képregény-hős a film elején egy szerencsétlen amerikai, akit folyton megvernek, és csak hazájának szeretete tartja benne a lelket. A II. világháború éppen zajlik, ő pedig szeretne bekerülni a seregbe, de kérelmét mindig elutasítják. Egyszer végre összejön a dolog, és a katonai táborban bebizonyíta, hogy ugyan ereje nincs, de az esze és a szíve a helyén van. Ezért egy tudós, aki már régóta figyelte a fiút, felajánlja, hogy egy oltással szuperképességeket ad neki. Kap ruhát is, és kész is van a kronológiai sorrendben első szuperhős, aki később tagja lesz az Avengers-szövetségnek (innen az alcím: Az első bosszuálló). Eleinte még csak Amerika-dicsőító színdarabokban játssza Amerika kapitányt, de később elindul a csatatérre, hogy szépen kinyírja a nácikat, és Adolf Hitlert.
A háború: Később kiderül, hogy nem Hitler az, akit le kell győzni, hanem egy "Hydra" nevű szerkezetet gyártó embert, Vörös Koponyát. Szerintem kifejezetten jól nézett ki ez a gonosz, az egyetlen amit nem értettem, hogy miért volt a szinkronban raccsolás, amikor a németek beszéltek!? Mindegy is, ez nem a film hibája, csak egy megjegyzés. A pozitívumok után el kell mondanom néhány negatívumot is. Kezdjük azzal, hogy egy kicsit több bonyodalom kellett volna a filmbe, hiszen nehéz volt azon izgulni, hogy Amerika kapitány hány nácit gyilkol le két perc alatt. Zavart, hogy nem volt túl izgalmas a film, egy idő után pedig kifejezetten unalmassá vált a folyamatos győzelem, és volt pillanat, amikor már tényleg csak a lassított akciójeleneteket lehetett élvezni.
A bosszúállókhoz mérve: Ha összehasonlítjuk a Marvel által megfilmesített Avengers-tagokat, akkor megfigyelhetjük, hogy a Vasemberként elhíresült Tony Stark egy kifejezetten humoros, eszement figura volt, akiért nagyon lehetett izgulni. Thor egy erőember volt, aki a Földön kívülről jött, érte is lehetett izgulni. Ez a lenyalt hajú amerikai srác pedig szintén szimpatikus, de a vége felé már annyit nyer, hogy tényleg nehéz hinni az egészben, és a filmbeli kiképzések és a lezárás nagyszerű (utóbbi zseniálisan kapcsolja össze a filmet a többi "marveles" szállal), valahogy a film utolsó harmadára már elveszti a varázsát az egész, és volt egy 20-30 perc unalmasabb rész, ami nagyon nem kellett volna.
Összességében azért az Amerika kapitány nem lóg ki a sorból, a két Vasember-film mögött, Thor mellett szépen elhelyezkedhet, de reméljük, hogy a jövő nyáron érkező Avengers-film már fel tud kerülni a Vasember 1-2 szintjére. Van rá esély, hogy igen, hiszen abban több hős is helyet kap, és ők talán nagyszerűen kiegészítik majd egymást.
10/7
|
Az, hogy én úgy ültem be a filmre, hogy ez egy komolnyak mondható akciófim lesz... Erre:
2. világháború, 23. századbeli energiafegyverekkel??? Zenés-Táncos jelenetek egy idióta jelmezben??? Földöntúli erő??? 10 perc után jöttem rá, hogy ez nem egy akciófilm, hanem egy paródia...
Egyszerűen borzasztó volt számomra... A 2008-as Brendan Fraser-féle "Utazás A Föld Középpontja Felé" után szerintem minden idők 2. legrosszabb filmje...